Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
19.07.2018 01:15:50

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
13.12.2010 Připravuje se nový web a maily.
29.11.2008 Aktualizována ochrana proti spamu.
6183 příspěvků v 757 témat od 9524 uživatelů
Nejnovější uživatel: StanleyHot
* Domů Nápověda Vyhledávání Kalendář Přihlásit Registrovat
+  GSI.CZ
|-+  Technika
| |-+  Podvozek, kola, brzdy (Moderátor: oplik.jenik)
| | |-+  Zadní kotoučová náprava
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Tisk
Autor Téma: Zadní kotoučová náprava  (Přečteno 10937 krát)
Hery
Člen GSi.CZ
Nováček

Zobrazit profil
« kdy: 16.02.2008 12:47:53 »

Omlouvám se že zakládám nový téma ale nikde tady nemůžu najít odpověď na mou otázku. Dával jsem si na Kadetta zadní kotoučovou nápravu a hned při zkušební jízdě mě překvapil silný brzdný účinek a razantní nástup brzd. Stačí se lehce dotknout pedálu a auto dost razantně zpomaluje. Bohužel to mají samozřejmě na svědomí ty zadní brzdy. Dával jsem nové kotouče i desky, tak jsem to ze začátku nechtěl zatěžovat aby si to sedlo. S bubnovkou vzadu mi to auto brzdilo taky dobře, mám tam drážkované Brembo a desky Ferodo ale musel jsem na něj o dost víc tlačit. No teď už si ten zadek asi sedl, protože při normální jízdě se na ten předek ani nedostane. Teď jsem ale na mokru dostal solidní smyk, protože mi ulítl zadek. Tu nápravu jsem kupoval z Kadetta 16V a ten měl na hlavním brzdovém válci v motorovém prostoru na těch ocelových hadičkách takový dva válečky a ty já tam nemám, protože to je překopávaná 1.6i. Bude po problému když to přehodím na mýho? Díky za odpověď
Zaznamenáno
oplik.jenik
Člen GSi.CZ
Senior

Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 16.02.2008 16:53:49 »

dej celej brzdovej valec z kadetta 2.0 16V a ty redukční válečky samozřejmě taky
Zaznamenáno
Jindrich75
Junior
**

Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22.10.2008 23:36:19 »

Ty válečky tam musí být, jinak je to opravdu na pořádný smyk. Ty tam nemá jenom kombík, ale ten to má zase řešený u zadní nápravy, kde se to reguluje podle zatížení.
Zaznamenáno
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 28.03.2010 22:39:21 »

takže když budu měnit bubny za kotouče tak musím i ten brzdovy válec? Musí se měnit i na kadeta sedana?nemáte ho někdo navíc! Za kolik se to tak přibližně pohybuje? Teprve zjišťuju jak jsem si zase naběhl. Koupil jsem nápravu z vrakace. Kotouče celý orezlý a vlnitý, z destiček upadalo obložení. Lana ruční brzdy mám delší no a teď ještě ten válec. Hlavně že když mi to posílal tak říkal že to je všecho stejný a že to pasuje. A že nic jinýho se měnit nemusí. Kotouče mám už nový i s destičkama a nápravu už chycenou na šroubech. Nerad bych ji vyndaval a schanel bubnovou,protože moje stará náprava je křivá.
Zaznamenáno

Tazz
Jindrich75
Junior
**

Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 29.03.2010 15:28:15 »

takže když budu měnit bubny za kotouče tak musím i ten brzdovy válec? Musí se měnit i na kadeta sedana?nemáte ho někdo navíc! Za kolik se to tak přibližně pohybuje? Teprve zjišťuju jak jsem si zase naběhl. Koupil jsem nápravu z vrakace. Kotouče celý orezlý a vlnitý, z destiček upadalo obložení. Lana ruční brzdy mám delší no a teď ještě ten válec. Hlavně že když mi to posílal tak říkal že to je všecho stejný a že to pasuje. A že nic jinýho se měnit nemusí. Kotouče mám už nový i s destičkama a nápravu už chycenou na šroubech. Nerad bych ji vyndaval a schanel bubnovou,protože moje stará náprava je křivá.
On ten týpek z vrakáče měl ale pravdu. Nic se měnit nemusí, protože ty omezovače tlaku tam má každý auto, který nemá regulaci podle zatížení a v případě Kadetta ji má jedině kombík, takže sedan i hatchback by tam ty omezovače měli, jak se už někdo zmínil. Jinak si stejné budeš muset sehnat i posilovač, protože dvoulitr má větší než šestnáctka. Vauxhall z Plzně, co inzeruje na kadett.cz a občas i tady, bude mít ten komplet na 100%. Cenu předpokládám 500 + poštovné, jak je zvykem u Vauxhalla a stejně tak je zvykem, že ten díl bude v pořádku.
Zaznamenáno
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06.04.2010 20:21:41 »

No napravu mam od Vauxhalla. daval jsem 3500kc za ni a kdyz jsem vyndaval desticky tak upadalo ze vsech oblozeni, kotouce uplne vyzrany ze nemelo ani cenu je davat stocit a vnitrek u paken byl zarezlej. psal jsem mu ze mi brzdi strasne moc zadek ,tak jestly ma posilovac z 2.0 16v a psal mi ze jsou vsechny stejny a ze to bude porad stejny,ze tam musim dat zatezak na zadni napravu . Tak nevim co mam schanet. mam kadeta sedana rok 91
Zaznamenáno

Tazz
Jindrich75
Junior
**

Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 06.04.2010 20:39:10 »

No napravu mam od Vauxhalla. daval jsem 3500kc za ni a kdyz jsem vyndaval desticky tak upadalo ze vsech oblozeni, kotouce uplne vyzrany ze nemelo ani cenu je davat stocit a vnitrek u paken byl zarezlej. psal jsem mu ze mi brzdi strasne moc zadek ,tak jestly ma posilovac z 2.0 16v a psal mi ze jsou vsechny stejny a ze to bude porad stejny,ze tam musim dat zatezak na zadni napravu . Tak nevim co mam schanet. mam kadeta sedana rok 91
Jaký máš tedy ten brzdový válec teď? Jsou na něm takové dva nástavce?
Zaznamenáno
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 06.04.2010 22:23:03 »

zitra ho nafotim a popisu a popripade najdu nejaky cislo jestly na nem bude. ale je taky z kadeta sedana ale z 1.6 55kw
Zaznamenáno

Tazz
Jindrich75
Junior
**

Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06.04.2010 22:57:50 »

zitra ho nafotim a popisu a popripade najdu nejaky cislo jestly na nem bude. ale je taky z kadeta sedana ale z 1.6 55kw
Tak ten je malej a asi nebude mít dostatečné ty omezovače. Chtělo by to z něčeho co má vzadu kotouče... 16V, Omega, Vectra, Calibra... není problém to sehnat, jen se nesmíš zaměřit výhradně na 16V Kadetty.
Zaznamenáno
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07.04.2010 20:00:21 »

made in france 2122 FAB. pumer posilovace je 21 cm a delka brzdoveho valce je 12cm.

* 1.jpg (99.5 KB, 768x1024 - prohlédnuto 504 krát.)
Zaznamenáno

Tazz
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07.04.2010 20:01:10 »

2

* 2.jpg (68.51 KB, 615x820 - prohlédnuto 523 krát.)
Zaznamenáno

Tazz
Jindrich75
Junior
**

Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07.04.2010 20:50:25 »

Klasika Delco do obsahu 1.6, to vyměň celé.
Zaznamenáno
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07.04.2010 20:58:55 »

Tak mam sehnat celej jinej brzdovej valec ? me psal z toho vrakace ze tam musim dat ten zatezak. mam brzovej valec z2.0 vectry A ale mela ABS tak je jinej ,ale zatezak taky nemela a mela kotouce vzadu.
Zaznamenáno

Tazz
Jindrich75
Junior
**

Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07.04.2010 21:29:59 »

Tak mam sehnat celej jinej brzdovej valec ? me psal z toho vrakace ze tam musim dat ten zatezak. mam brzovej valec z2.0 vectry A ale mela ABS tak je jinej ,ale zatezak taky nemela a mela kotouce vzadu.
Jasně, že neměla, protže to je blbost. To mají od Opla jenom kombíky. Potřebuješ z něčeho, co mělo v zadu kotouče a nemělo ABS a nebo si tam to ABS dát.
Zaznamenáno
tazy
Nováček
*

Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 08.04.2010 19:31:27 »

No to ABS se mi tam uz moc nechce davat . zkusim sehnat ten valec a uvidim co to udela. pak napisu co to udelalo . kdyby ho nekdo mel tak dejte vedet :-) Zatim dekuju za rady !!!!
Zaznamenáno

Tazz
Stran: [1] Nahoru Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

© 2000-2011 GSi.CZ, za provoz vděčíme LATEWORK s.r.o.